Upravit stránku

Je třeba, abych k tomuto produktu užívala ještě nějaké další vitamíny nedaří-li se nám otěhotnět?

Odpověď:
Záleží na tom, zda u Vás byla zjištěna příčina neúspěšných snah otěhotnět. FolGravid GravidPLAN je komplexní produkt. Vedle 2 nejdůležitějších látek, kterými je inositol a aktivní forma kyseliny listové, obsahuje i potřebné vitaminy (vit E, C, B2, B6, B12, biotin, niacin a kyselina pantothenová) a stopové prvky (jód a zinek), jejichž nedostatek může hrát roli v neplodnosti žen. Proto bych k tomuto produktu už nedoporučovala užívat další vitaminy. Spíš bych se snažila užívání tohoto doplňku stravy doplnit o doporučení, která naleznete v záložce „Rady a tipy“.

Můžu tento produkt užívat i když jsem diabetička?

Odpověď:
Tento produkt obsahuje pouze umělé sladidlo sukralózu, proto je vhodný i pro diabetiky. Navíc hlavní účinná látka tohoto produktu inositol je tzv. inzulínový senzitizér. U diabetiků mající problém s inzulínovou rezistencí, může tato látka ovlivnit rozvíjející se hyperinzulinémii a tím přispět k úpravě funkce vaječníků a zvýšit tak šanci úspěšného otěhotnění.

Stalo se mně, že po přidání vody k obsahu sáčku, zůstaly na skleničce nerozpuštěné kousky. Je to v pořádku?

Odpověď:
Ano, je to v pořádku. Úplné nerozpuštění prášku není na závadu. Pro lepší rozpuštění prášku je lepší použít vlažnou vodu. Pokud i přesto zůstanou na skleničce zbytky prášku, je třeba do skleničky nalít ještě trochu vody, obsah promíchat a ihned vypít. Kompletní rozpuštění je možné, pokud budete rozpouštět obsah sáčku v lahvičce, jejíž obsah budete moct protřepat.

Je opravdu nutné Folgravid Gravidplan užívat 3 měsíce?

Odpověď:
Pro dosažení účinku je dobré užívat produkt minimálně 3 měsíce, jak je uvedeno na obale a to z toho důvodu, že většina dokladů o účinnosti vychází ze studií, které byly prováděny po dobu 3-6 měsíců.

Můžu tento produkt užívat i když se nám už podařilo otěhotnět?

Odpověď:
Pokud se Vám podařilo při užívání našeho produktu FolGravid GravidPLAN otěhotnět, jsme moc rádi. Pokud jste užívala produkt i když jste už byla těhotná, ničemu to nevadí. Na začátku těhotenství můžete tento produkt používat. V tomto produktu však není obsažena DHA (dokosahexaenová kyselina), která přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku, proto bychom Vám pro období těhotenství a kojení doporučili náš produkt FolGravid, který je svým složením specializován právě pro budoucí a stávající maminky. Více o tomto produktu najdete v záložce „FolGravid“

Je forma "glukosaminová sůl kys. (6s)-5-methyltetrahydrolistové" vhodná pro ženy s mutací genu pro MTHFR (5,10-methylentetrahydrofolát reduktáza, enzym nezbytný pro vstřebávání kyseliny listové),  případně zda je její vstřebatelnost/využitelnost organismem srovnatelná s "L-methylfolátem"?

Odpověď:
Glukosaminová sůl kyseliny (6s)-5-methyltetrahydrolistové (v našem produktu uváděná pod názvem Quatrefolic) by měla být pro ženy, které mají mutaci genu kódující enzym zajišťující přeměnu kyseliny listové na aktivní formu, nejvhodnější a to z toho důvodu, že právě tato forma, stejně jako L-methylfolát, je biologicky aktivní formou kyseliny listové. V organismu tedy nemusí podléhat žádné přeměně, aby mohla být organismem využita. Snížená funkčnost enzymu MTHFR (z důvodu mutace genu) neovlivní využitelnost ani účinnost této aktivní formy kyseliny listové. Glukosaminová sůl představuje organickou formu aktivní kyseliny listové, která na rozdíl od anorganické formy aktivní kyseliny listové (vápenatá sůl (6s) -5-methyltetrahydrolistové kyseliny) je charakterizována větší rozpustností, stabilitou a vyšší biologickou dostupností. Vyšší biologickou dostupnost dokládá graf (zdroj: http://www.carepharm.it/en/scientific-insights-ferrolat-plus/). Glukosaminová sůl kyseliny (6s)-5-methyltetrahydrolistové tedy představuje pro organismus tu nejdostupnější formu kyseliny listové.

Je mi 41 let a s partnerem toužíme po miminku. Mám už 3 dospělé děti, ale bohužel už několik let nemohu otěhotnět. Můžu v tomto případě vyzkoušet doplněk stravy FolGravid GravidPLAN?

Odpověď:
Doplněk stravy FolGravid GravidPLAN je právě určen pro plánování těhotenství, zejména v případech kdy je problém s otěhotněním. Tento doplněk stravy je totiž charakterizován svým komplexním složením. Vedle důležitých vitaminů a stopových prvků, které např. hrají důležitou roli v plodnosti a reprodukci (zinek), jsou nezbytné pro správné fungování štítné žlázy (jód), pro správnou krvetvorbu (vit B2, B12, kyselina listová), přispívají k regulaci hormonální aktivity (vit B6), podílí se na procesu dělení buněk (vit B12, kyselina listová), přispívají k normálnímu metabolismu homocysteinu (vit B6, B12, kyselina listová), přispívají k normální psychické činnosti, k normální činnosti nervové soustavy, k normálnímu energetickému metabolismu (biotin, niacin, vit B6, B12), přispívají k normální syntéze vitaminu D (kyselina pantothenová) a další, obsahuje tento doplněk stravy také vysoký obsah inositolu. Inositol, někdy označován jako vitamin B8, je důležitý stavební prvek prostředí folikulů. Další předností tohoto doplňku stravy je použitá forma kyseliny listové. Nejedná se totiž o obyčejnou kyselinu listovou, ale o její aktivní formu, glukosaminovou sůl tetrahydrolistové kyseliny, kterou tělo může využít i bez předchozí přeměny (obyčejná kyselina musí být za účasti enzymu, 5,10-methylentetrahydrofolát reduktázy (MTHFR), přeměněna na aktivní formu, kterou teprve tělo dokáže využít k nezbytným pochodům). Tato organická forma aktivní kyseliny listové je navíc charakterizována větší rozpustností, stabilitou a biologickou dostupností v porovnání s anorganickou formou aktivní kyseliny listové (použita u některých konkurenčních produktů). Tím, že se jedná o aktivní formu kyseliny listové je tento doplněk stravy vhodný i pro ženy, u kterých je snížená funkčnost MTHFR zapříčiněná mutací genu pro tento enzym, která může být jedním z rizikových faktorů při problémech s otěhotněním.