Upravit stránku

Poruchy plodnosti – problém medicínský a sociální

Přestože se průměrná délka života v posledních desetiletích dramaticky zvýšila a v naší zemi už u žen přesáhla 80 let, zůstává délka plodnosti v podstatě po léta stejná. Každá zdravá žena je totiž plodná sotva polovinu svého života a těhotenství po padesátce je už možno považovat za malý zázrak. Málokdo ale počítá s tím, že už od třiceti let věku začíná plodnost ženy nezadržitelným tempem klesat.

Objednávejte u nás snadno

Připravili jsme pro vás jednoduchý způsob, jak z našeho webu objednávat doplňky stravy, které zrovna potřebujete.

Pokroky v léčbě neplodnosti

Pátrání po příčinách neplodnosti se někdy podobá napínavé detektivce. Je příčina na straně ženy nebo muže? Nebo snad je to záležitost oboustranná? Jakmile po jednom roce pravidelného pohlavního styku nedojde k otěhotnění, partneři právem znejistí a začínají právem pátrat po příčinách. V minulých dobách padaly mylné dotazy na čí straně je „vina“. Neplodnost však nebývá nikým zaviněna. Je to vlastně nemoc. A jako každá nemoc může mít příčiny tělesné nebo duševní. Záludnost neplodnosti spočívá hlavně v časté kombinaci obou těchto příčin.

Neplodnost - věčný problém

Na první pohled by se zdálo, že „dítě ze zkumavky“ představuje definitivní konec bezdětnosti. Dávno pryč jsou doby, kdy se řadu let zkoušely různé léky a dokonce i operace, které pořád nemohly umožnit ženě tak dlouho očekávané těhotenství. Převratná možnost oplození lidského vajíčka mimo tělo ženy představuje pokrok, který ještě před dvaceti lety představoval téma fantastické literatury.

Podporujeme neziskovou organizaci SPRSV

Produktová řada FolGravid nyní nově podporuje neziskovou organizaci Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu. FolGravid jako přípravek určený primárně ženám, které plánují rodinu nebo jsou již těhotné, sdílí s touto organizací společné cíle – hlavním cílem SPRSV je zprostředkovat dostupnost informací o partnerství a rodičovství a sexuálním a reprodukčním zdraví. Věříme proto, že naše vzájemná spolupráce bude oboustranně přínosná.

Více informací o Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu najdete na webových stránkách http://www.planovanirodiny.cz/

Vytvořili jsme pro Vás nové www stránky

Ve spolupráci s internetovými profesionály ze společnosti eBRÁNA  jsme pro vás vytvořili nové úspěšné webové stránky.